Aasta 2016

Veel üks öö magada ja ongi käes selle aasta viimane päev!
See on sageli kokkuvõtete ja uute plaanide tegemise aeg, nii et heidan ise ka põgusa pilgu möödunule. 

Kindlat märksõna on mul keeruline välja mõelda, sest juhtunud on nii mõndagi. 
Minu enda jaoks oli äärmiselt soe ja armas näha sel aastal väga paljusid peresid kasvamas, just neid peresid, kellega me  kohtusime pere esimest last oodates, aastal 2016 said neist esimestest pisikestest suured õed ja vennad.

Loodan, et ka palju selle aasta uutest kohtumistest viib meid samm haaval uute jällenägemisteni.
Minuni on jõudnud peresid üle Eesti, suurem osa aga ikkagi mulle armsast Pärnust. Nii et kui siin meie väikeses linnas ringi kõnnin, siis tõesti, IGA kord, kui kuskile lähen, näen kedagi, kellega oleme pildistamise teemadel kohtunud, see teeb südame alati soojaks!

Sel aastal lainenes ka mu väikene stuudio. Oma ruumidesse kolisin 2014 aasta kevadel, seal on iga aasta midagi muutunud, aga praeguseks tunnen, et mu väike armas pesa on just selline, nagu soovinud olen. Eks ma ikka jooksvalt nokitsen ja püüan kogu kupatust veel soojemaks ja armsamaks saada, aga alati, kui uksest sisse astun, valdab mind rahulolu – minu väike paradiis! Ja iga külalise üle on mul vaid heameel, olete alati väga oodatud!

2016 tõi kaasa ka ühe äärmiselt olulise koolituse. Kuigi õpin ja harin end interneti vahendusel pidevalt, siis selle aastane sõit Iirimaale, kus korraldasid vastsündinud beebide pildistamise koolitust kaks minu suurt eeskuju Ameerikast, avas mu silmi kolossaalselt! Need kaks intensiivset õppimise päeva, mis seal veetsime, andsid mulle nii palju uusi teadmisi, et ma ise tunnen, et minu töö on peale seda teinud suure sammu edasi. 
Koolitustel ei ole kindlasti nüüd kriips peal, janunen aina veel paremaks saama, seega tegelen kindlasti ka jätkuvalt uute väljakutsete ja õppimisvõimaluste otsimisega edasi!

Kokkuvõtvalt võin aga öelda, et ma olen mööduva aastaga rahul. Alati saab paremini, aga kurta ei ole millegi üle. Ma olen südamest tänulik kõigile headele klientidele, kes oma perele oluliste mälestuste jäädvustamise minu hoolde usaldasid. Minu jaoks tähendab see väga palju, et ma mingil moel silma olen jäänud ja Teie valituks osutunud. Aitäh Teile!

Aga ees ootavast!
Ma ei saa öelda, et tulemas on suurte muutuste aasta. Ma olen muudatused oma peas juba mõnda aega tagasi teinud ja nüüd nende elluviimise osas vaikselt liikunud. Sama teen ka algaval aastal. Eesmärgid on seatud, tuleb vaid kiirustamata nende täitumise suunas astuda. 
Hoolimata sellest, et ma tõesti naudin seda tööd, mida ma teen, pean ma suutma jätta aega ka oma pere ja lähedaste jaoks, ning kindlasti ei saa selle kõige kõrval ära unustada ka iseend. 

Viimased neli aastat ( suvel täitub tegelikult isegi juba viies aasta), mil olen pildistamisega tegelenud, olen ma sellesse ka enamuse oma ajast pühendanud, saabuval aastal aga püüan tööajas korrektuure teha, et anda nüüd omalt poolt vastu neile, kes minu kõrval sel ajal toeks on olnud ja lasknud mu ootamatult teele tulnud unistusega tegeleda. 

Minu põhifookusesse jääb endiselt vastsündinud beebide pildistamine, sinna juurde kuulub ka beebiootuse jäädvustamine. Kuna aga kõik need beebid kasvavad suuremaks ja väga sageli kohtume nendega ka tulevikus, siis kindlasti pildistan nii palju kui vähegi võimalik ka peresid. 

Lugesin kokku ka sel aastal minu juurde jõudnud kõige pisemad: mul oli tohutu au pildistada 48 vastsündinud beebit! Kuigi mulle vahepeal tundus, et poisse oli märgatavalt rohkem, siis tegelikult see vahe nii suur ei olnudki, 27 imearmast beebipoissi ja 21 tillukest tüdrukutirtsu ( nende hulgas ka 1 paar tüdrukutest kaksikuid). 
Tegin valmis ka ühe kollaaži, kus igast beebist üks pilt, minu jaoks äärmiselt oluline galerii, olen Teile südamest tänulik! 

Kokkuvõtvalt veelkord suur aitäh Teile kõigile, kes ühel või teisel moel minu teele sel aastal sattunud on! Iga uus- ja taaskohtumine on olnud innustav ja edasi viiv!

Meeleolukat vana aasta lõppu ja imelist uut aastat Teile armsad!
Südamlike tervitustega,

Laura

This entry was posted in Beebiootus, Muud jutud, Pere pildistamine, Portreed, Stuudios, Väljas, Vastsündinud and tagged , , , , , , , , , , , , .

One Trackback

  1. By Aasta 2016 - Blog24 on 31/12/2016 at 09:22

    […] [See image gallery at lauratoomesoo.com] […]

Post a Comment

You must be logged in to post a comment.