Minust

Tere!

Mul on äärmiselt hea meel, et olete minu “pildikoju” jõudnud! Olete väga teretulnud! 

Minu tutvus fotograafiaga sai alguse aastal 2012. Eks oma pere tarvis sai pilte klõpsutatud juba varemgi, aga sügavamalt hakkasin asja kohta huvi tundma just siis.
Alguses said enda tütred omajagu modellitööd teha, et saaksin harjutada ja õppida, kuidas erinevate nuppude keeramine pilti mõjutab. Internetist sai palju tarkusi kogutud, nii lugedes, kui workshop‘e läbides.
Alates 2014 aasta varakevadest on fotograafina töötamine olnud minu põhitööks ning tunnen suurt headmeelt, et olen ootamatult teele tekkinud hobist suutnud omale ameti kasvatada. 

2012 aasta suvel sattusin ühel online fotokoolituse lehel  juhuslikult vastsündinute pildistamise teemat vaatama. See oli minu jaoks nii inspireeriv ja huvi tekitav – soovisin kindlasti ka seda proovida. Peale esimest kokkupuudet teadsin, et see on just see, mis südame kiiremini lööma paneb!

Tänaseks on seljataha jäänud palju tunde õpinguid, katsetusi, õnnestumisi ja äpardumisi. Olen teadmisi ja oskusi omandanud nii omal käel internetist uurides, erinevaid välismaiseid õpetusvideosid vaadates ja koolitusi läbides. Suurim arendaja aga on praktika! Mul on olnud suur õnn kohtuda juba väga paljude pere pisematega, kes kõik on mind omal moel harinud.
Siinkohal tänusõnad ja tervitused kõikidele armsatele peredele kellega sellega seoses oleme kohtunud!

2016 aasta suvel sai veel kogemuste pagasit suurendatud minu jaoks väga erilise koolitusega Iirimaal, kus ammutasin tohutult inspiratsiooni ja tarkust kahelt äärmiselt andekalt USA vastsündinu fotograafilt. Euroopasse sellised fotograafid just väga sageli ei satu, seega peale mõningast kaalumist ja kalkuleerimist sai otsus tehtud ja koolitus läbitud. See kinnitas mu soovi veelgi rohkem areneda ja õppida, nii et kindlasti ei ole ma veel lõpuni “valmis”. Alati on ruumi teadmiste pagasi suurenemiseks, seega jätkan enda arendamist kindlasti!

Kuna aga beebide pildistamisega on seotud ka lapseootuse jäädvustamine ning hiljem ka vanemaks kasvava lapse pildistamine, siis puutun sageli kokku ka nendega.

Nii mõnegi perega, kellega tutvusime aastaid tagagasi nende pere esimese lapse ootust jäädvustades, oleme ühte teed jäänud käima tänaseni. Muster: ootus – vastsündinu – pere saab sageli läbitud, üsna tihti aga juhtub, et see kordub!

Tundub, et elul on tõesti Sulle mingi plaan. Mõnikord asjad lihtsalt tulevad Su ellu ja hiljem tagasi vaadates ei oskaks mõeldagi, et teisiti olla võiks.
Olen siiralt tänulik, et saan teha midagi, mis mulle tõeliselt meeldib! Fotograafi amet pole kunagi mu unistus olnud, elu lihtsalt tõi selle minuni! Ma ei saaks rohkem rahul olla, see lihtsalt juhtus nii ja see on väga äge!

Jäädvustan rõõmuga Teie elu Ilusad Hetked!

Laura

Foto: Anne-Mai Pällo