Novembri beebid 2016 – fotograaf Pärnus

Mul on viimasel ajal tekkinud väikene mure… Nii väga, kui ma ka ei tahaks seda teha, siis olen pidanud nii mõnelegi beebi pildistamise päringule eitavalt ütlema.
Veel alles mõnda aega tagasi võtsin niigi täis kalendrisse vastsündinu pildistamise soovid ikkagi vastu, no kuidas sa ütled EI neile kõige pisematele. Sellega aga tekitasin juba normaalseks saanud töötluse järjekorda taaskord kaose. Et juba järjekorras ootavate perede piltide ootamist mitte pikemaks venitada, siis pidin ikka ja jälle ise hulgaliselt ületunde tegema nii õhtutundidel kui nädalavahetusel.

Nüüdseks olen aga otsustanud, et pean hoidma kindlat meelt. Kuna saan kuu jooksul kalendrisse broneerida vaid teatud hulga pildistamisi, siis aegade täitudes siiski enam kuskile vahele pigistada midagi ei anna.
Võib ju tunduda küll, et see fotograafi töö on üsnagi lihtne, vajutad aga nuppu ja pildid tulevad. Miks siis hiljem üldse ootama peab? Oleks see siis vaid nii…

Enamasti esmaspäevad, peale nädalavahetust, kuluvad suuresti ainult vahepeal saabunud kirjade vastamisele. Omajagu aega kulub kodulehe ja sotsiaalmeedia aktiivsena hoidmiseks. Kodulehel ongi asjad ajanappuse tõttu ikka ja jälle uuendamata, Facebook’is saab aga õnneks pilte ka automaatselt postitama panna.

Lõviosa ajast hõlmab muidugi järeltöötlus, aga ka galeriide üleandmiseks valmis seadmine, printide tellimine, pakendamine jms võtab tunde!

Beebide pildistamiseks vajalike aksessuaare muretsen ka pidevalt juurde, selle jaoks kulub samuti aega, et leida just need enda stiili ja käekirjaga kokku käivad õiged detailid ( ootangi juba jälle uut saadetist!).

Ja siis tuleb veel ka sammuke ette mõelda, et kuu-kahe pärast ka tööd ja tegemised ladusalt jookseksid.

Selle kõige kõrval on mul ka pere, kelle jaoks õhtuti ja nädalavahetusel olla soovin, nii et seetõttu olen tänaseks oma tööajad üsnagi rangelt paika pannud. Vahepeal jooksis asi päris peapeale, tegelikult veel tänagi lihvin suve lõpuga tekkinud kaost. Aga valgus juba paistab, nii et varsti peaks kõik taaskord normaalses graafikus olema ja et see nii ka püsiks, siis tulebki ette olukordi, kus pean EI ütlema.
Kõige selle juures aga olen siiski väga rõõmus ja tänulik, et saan teha tööd, mis mulle tõeliselt meeldib!

Seega siinkohal saangi teha väikese üleskutse! Mul on novembrisse võimalik mahutada veel mõned vastsündinu pildistamise ajad.
Kui Teie pere pisem peaks saabuma just siis ning pildistamise soov ka olemas, siis tasub sellest juba praegu teada anda. Räägime juba varakult läbi, mis ees ootamas ja kinnitan soovi korral ka Teie eelbroneeringu. Siis on beebi sünnijärel vaid tarvis sellest teavitada ja ongi asjad ladusalt jooksmas.

Ilmselgelt on uue elurütmiga harjumine igal perel paras väljakutse, nii et ma täitsa mõistan, et äsja sünnitanuna ei olegi kohe pildistamisele aega mõelda. Ning kui siis paari nädala möödudes ehk pisut hinge tõmmata saab ja pildisoov tekib, on aga minul juba raske Teile kiirelt aega leida.
Muidugi, beebisid saab pildistada ka suuremana, kui esimesel kahel elunädalal. Kuna aga minu käekiri ja stiil, mis galeriis näha, eeldab, et pildistamise ajaks on beebi kuni 14 päeva vanune, ideaalis siiski 5-10 päevane, siis tekibki sageli olukord, et pean värskele emale päringule eitavalt vastama. Ja see on minu jaoks tõesti raske. Kahjuks on aga veel raskem töösse uppuda, nii et sellest tingituna ka korrektuurid vaja teha.

Oktoobri ja detsembri beebide pildistamise ajad on tänaseks juba täis. Tõsi, mõnikord tekib vahele ka ootamatusi ning on ka võimalus, et mõni aeg vabaneb, seega küsida võib ikka. Kuna aga november aga mahutab veel, siis mõtlesingi, et tõstan korraks teemat, et huvi korral juba lähemalt rääkida saaksime!

Kõige mugavamalt saab infopäringu saata kontaktivormi kaudu saata SIIT, misjärel ma püüan lähipäevil kindlasti ka Teiega ühendust võtta.
Jah, tunnistan, teinekord võib vastus viibida, aga enamjaolt jõuavad ikka kõik päringud minuni ja omateada olen ka kõigile vastanud. Kui aga mingil põhjusel 3-4 päeva pole vastust tulnud, tasub igaksjuhuks endast uuesti märku anda.
Kunagi ei tea, mis vigureid tehnika tuua võib!

Ja jutu lisaks siis ka väike galerii viimase aja beebidest, kes pildistama jõudnud just neil esimestel nädalatel:

Minu soojad tänusõnad Teile armsad pered! Mul on väga hea meel Teile mälestusi luua ja olen väga tänulik, et oma kullakallid mu kaamera ette usaldanud olete!
Uute kohtumisteni!

This entry was posted in Uncategorized, Vastsündinud and tagged , , , , , , .

Post a Comment

You must be logged in to post a comment.